Sušička obilí není náklad

Efektivní pěstování a sklizeň obilí

Zemědělci vždy hledají nejefektivnější způsob pěstování svých plodin. Sledují pole až budou plodiny zralé. Čekají na nejlepší okamžik pro sklizeň, až bude obilí nejlepší kvality. Sklizeň je závod s časem. Jakmile obilí dosáhne zralosti, může nastat už jen jedna věc: zhoršení kvality.

Význam sušení obilí a vliv vlhkosti

Zemědělci dobře ví, že skladování obilí z pole s vysokou vlhkostí způsobuje ztrátu kvality a znehodnocení obilí mnohem rychleji než u obilí vysušeného pod 15% vlhkost. Obilí s menší vlhkostí než 15% může být skladováno po dobu 6 měsíců při teplotě 10°C bez výrazné ztráty kvality.

Problémy s tradičními sušičkami obilí

Vlhkost musí být odstraněna a nejúčinnějším způsobem je proudění teplého vzduchu. Otázka zní: jakým způsobem obilí zahřát, aby zrno bylo co nejméně poničeno? Dříve bylo nejoblíbenější sušení proudem vzduchu napříč v sítové sušičce. Tato sušička vytvářela horké zóny během sušení, což bylo problémové. Síta se ucpávala nečistotami, sloupec obilí se zhutnil a tím byl omezen průtok vzduchu. Některá zrna tak nebyla usušena vůbec, zatímco ostatní mohla být spálená kvůli navýšení teploty nutné k usušení všech zrn.

NECO sušička: inovativní řešení pro sušení obilí

NECO sušička odstraňuje tyto problémy a vyniká lepší schopností pracovat v extrémních podmínkách. Sušička NECO je efektivní a možňuje zemědělcům usušit obilí najednou, důkladně a bez poškození zrna.

Jak NECO sušička funguje

Sušička má kontinuální sušící systém, využívající smíšeného proudění vzduchu. Ten rovnoměrně ohřívá a ochlazuje obilí při zachování nejvyšší kvality zrna. To vše probíhá s minimálním množstvím paliva a bez ucpávání, jelikož nemá síta. Smíšené proudění vzduchu využívá systému trojúhelníkového potrubí přivádějící teplý vzduch a odtahových trojúhelníkových potrubí. Ta rovnoměrně distribuují suchý horký vzduch do sušičky. Sušička obilí NECO využívá menší rychlosti proudění vzduchu, pohybu a promíchávání obilí v systému potrubí. Teplý vzduch vniká přes řadu potrubí a protéká rovnoměrně celým sloupcem obilí. To umožnuje odstranění vlhkosti ze zrna přes odsávací potrubí. Sušička NECO umožnuje odtáhnout vlhkost ze zrna i při vyšší teplotě bez poškození zrna, přesto zůstává vysoce efektivní. Obilí se totiž neustále pohybuje z teplých zón do chladících, takže zrno nezůstává v žádné zóně příliš dlouho.

Energetická Účinnost Sušičky NECO

Provoz NECO sušičky může být na kapalný propan nebo zemní plyn. Při použití hořáku a regulátoru plamene HONEYWELL získáte to nejlepší, pokud jde o tepelné komponenty, přesnost zapalování, celkovou bezpečnost a účinnost sušícího procesu. NECO sušička potřebuje přibližně o 20 až 30% méně energie k odstranění vlhkosti než sítová sušička s příčným prouděním vzduchu. NECO sušička se smíšeným prouděním vzduchu je energeticky úsporná.

Individuální nastavení a flexibilita sušičky NECO

Každé roční období a každý druh obilí je jiný. NECO sušičku lze přizpůsobit vnějším podmínkám počítačově řízeným systémem COMMANDER, který splní veškeré požadavky.

Inteligentní řízení sušičky se systémem COMMANDER

Každá část víceúrovňové sušičky je řízena samostatně. Ústřední část našeho systému je COMMANDER s integrovaným řízením kontroly vlhkosti DryerMaster. DryerMaster využívá dvojitý systém snímání vlhkosti. Měří vlhkost obilí při příchodu do sušičky a na konci sušícího procesu, tím se obilí suší na předem stanovenou a cílovou vlhkost. Díky technologii dálkového řízení COMMANDER s CommandNET má uživatel pomocí chytrého mobilního telefonu, tabletu, počítače nebo jiného zařízení připojeného k internetu ojedinělý přístup, kontrolu a flexibilitu k sušícímu procesu. Řídící jednotka NECO, COMMANDER, může provádět efektivní úpravy během sušení a generovat alarmy, které upozorní na operaci a automaticky odstraní problémy z konkrétních oblastí. Je možné také sledovat pokrok v sušení obilí zobrazením reálných informací jako je vstupní vlhkost, měnící se vlhkost v průběhu sušení, teploty a výstupní vlhkost. Pokud má jednotka více hořákový systém, každý hořák je možné nastavit individuálně pro maximální exibilitu a efektivnost.

Unikátnost NECO sušičky při sušení

Na trhu neexistuje jiná sušička obilí se smíšeným prouděním vzduchu schopná přizpůsobit ohřívání a chlazení vašeho obilí. NECO sušička je velmi flexibilní a každá sekce může být použita buď k ohřevu nebo chlazení obilí. Sušička pomáhá produkovat lepší objemovou hmotnost a současně eliminovat ztráty při sklizni. Tímto sušením zůstane obilí v nejlepší kvalitě a vy získáte více peněz z prodeje obilí.

Tiché ventilátory – klíčová výhoda sušičky NECO

Další výhodou NECO sušičky jsou ventilátory, které pracují velmi tiše. Sušička NECO je tak tichá, že použití chráničů sluchu není nutné. Sušička produkuje pouze 80 dB, což z ní dělá jednu z nejtišších sušiček na trhu.

Jemné sušení různých plodin s NECO sušičkou

Jemné sušení NECO sušičky se smíšeným prouděním vzduchu je ideální pro sójové boby, pšenici, ječmen, kukuřici, oves, žito, řepku, čirok a len.

Rostoucí s Vaším podnikem: Flexibilita sušičky NECO

Rozhodnete-li si objednat sušící zařízení NECO, naši zástupci si s Vámi sednou, vyhodnotí Vaši kapacitu v průběhu žní a vyberou nejlepší řešení pro Vaše potřeby. Vybrat správný typ sušičky je velmi důležité. Je-li to žádoucí, sušička může růst současně s provozem farmy.

Vyberte správnou sušičku obilí pro vaši farmu: NECO sušička je ideálním řešením

NECO sušička je dílkem skládačky zvané sklizeň, který musí zapadnout do provozu farmy, aby všechny aspekty spolupracovaly. Uvažujete-li o koupi sušičky obilí, zvažte všechny faktory. Přečtěte si i to co je napsané drobným písmem. Jsme přesvědčeni, že NECO sušička obilí se smíšeným prouděním vzduchu je pro Vás tou nejlepší volbou. Ing. Miroslav Kastner, FARMIX a.s. výhradní dovozce sušiček NECO

Máte zájem o individuální nabídku
nebo se chcete jen poradit?


Napište nám, rádi vám odpovíme.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zpracováním osobních údajů.