Návštěva výrobce sil CHIEF v USA, 2019

Ani letos nechyběl tradiční tematický zájezd, který naše společnost FARMIX a.s. organizuje pro naše zákazníky.

Náš poznávací zájezd jsme začali třídenním pobytem v nejlidnatější metropoli Spojených států amerických, New Yorku City.
Málokteré světové město je tak oslnivé jako právě New York. Je nejen světovým obchodním centrem, kde sídlí řada známých společností ale také významným střediskem umění, módy, kultury a sportu. Během celého roku se zde takřka nepřetržitě konají rozličné výstavy, koncerty a pouliční festivaly, pro svůj ani v noci neutuchající ruch si město vysloužilo přezdívku „město, které nikdy nespí“.

Ostrov Manhattan, který je obchodním i kulturním centrem této téměř 9milionové megapole, je proslulý svým dechberoucím panoramatem mrakodrapů, z nichž mnohé patří k těm nestarším na světě. Snad na všech nejvyšších mrakodrapech jsou zřízeny vyhlídkové terasy a střešní restaurace, odkud je nejlepší možnost vidět poloostrov z výšky. My jsme si tentokrát vybrali Top of the Rock na střeše Rockefeller centra v blízkosti Central Parku.

Manhattan leží mezi řekami Hudson River, Harlem a East River, přes které jej s pevninou spojuje několik mohutných mostů, z nichž nejznámější je Brooklynský most.

Ten jsme měli možnost vidět i zblízka na naší soukromé plavbě plachetnicí. Plavbu jsme zahájili v newyorkském přístavu the NYC Harbor, poté jsme propluli těsně kolem přilehlých ostrovů Ellis Island, Governors Island a také kolem ostrova Svobody, na kterém se do výšky 46 metrů tyčí Socha Svobody, symbol města New Yorku City, ten návštěvníky Nového světa vítá již od roku 1876. Během návratu zpět na Manhattan jsme žasli nad rozsvěcujícími se světly tohoto úžasného velkoměsta.

Hlavním cílem našeho zájezdu však byly jako každý rok zemědělské technologie, a tak po zastávce v New Yorku následovala návštěva největší a také nejstarší výstavy zemědělské techniky v USA, FARM PROGRESS SHOW 2019, která se konala tradičně opět ve státě Illinois, v nevelkém okresním městě Decatur na břehu stejnojmenného jezera. Centrem pozornosti návštěvníků výstavy byly i letos živé ukázky sklizně kukuřice a diskutovaným tématem skladování obilí, kde nás zaujaly nové modely konstrukcí sil společnosti AGI.

Z výstavy FARM PROGRESS SHOW jsme pak přelétli soukromým letadlem společnosti CHIEF do jejího sídla, města Kearney ve státě Nebraska, abychom podnikli exkurzi do továren CHIEF, ve které nás náročným procesem výroby sil provedli přímo majitelé firmy. Společnost CHIEF jsme si k návštěvě nevybrali náhodou, letos totiž začínáme dodávat její sila i na náš trh.

Máte zájem o individuální nabídku
nebo se chcete jen poradit?


Napište nám, rádi vám odpovíme.

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zpracováním osobních údajů.