Kontinuální sušičky NECO

 

Sušička obilí a zrnin NECO využívá k sušení proudění vzduchu speciálního lamelového radiálního ventilátoru, který dokáže při nízkých otáčkách motoru zajistit silné proudění vzduchu. Na svůj výkon je velmi tichý.

Nedochází k poškození zrna v důsledku přehřátí a následnému prudkému ochlazení v chladící zóně (praskání zrn, snížení obsahu bílkovin v obilovinách, snížení klíčivosti, snížení množství oleje z olejnin apod.).

Sušička nepoužívá žádná síta, tzn. - žádná výměna sít pro různé velikosti zrn, žádná změna proudění vzduchu při znečištění sít, žádná odstávka kvůli vyčistění.

Systém stavby sušičky je modulární, stavebnicový, proto je zde možnost jednoduchého rozšíření a zvýšení výkonu sušičky přidáním pater a ventilátorů s hořáky.

Systém klapek umožňuje rozdělit proudění studeného a ohřátého vzduchu.

Sušička je osazena vstupním a výstupním vlhkoměrem, teplotními čidly a ovládacím panelem s dotykovým „PLC“ displejem a s kontrolním systémem COMMANDER i v českém jazyce.

Parametry NECO 1690

NECO 1690 je nejvíce využívanou sušičkou obilí NECO v EU

 
  • modulární
  • snadná instalace
  • spolehlivé a bezpečné
  • pružný provoz
  • plně automatické
  • nejlepší kontrola vlhkosti na trhu
  • energeticky efektivní
  • žádná síta
  • topné médium ekologický provoz na zemní plyn nebo propan
  • možnost využití odpadního tepla např. z bioplynové stanice

Propanové hospodářství a rozvod propanu (plynovod)


Topné médium

Součástí dodávané technologie – sušičky obilí je zařízení zplyňující kapalný propan, proto není potřeba vybudovat výparníkovou stanici.

Rozvod propanu (plynovod)

Plynovod začíná u hlavních uzávěrů za regulací tlaku plynu na nádržích a končí u sušičky obilí. Propojení se sušičkou se provádí pružně tlakovou hadicí.

Nádrže propanu

Kapalný propan je skladován pod tlakem v nadzemních nádržích. Nádrže jsou válcové, tlakové, ocelové nádoby uložené nad zemí ve vodorovné poloze. Výbava nádrže je provedena v souladu s požadavky normy pro tlakové nádrže stabilní – ČSN 69 00 10. Každá nádrž je uložena na betonových základových patkách, případně na panelech. Kotvení nádrží v patkách či panelech je provedeno kotevními šrouby. Plnění nádrží je prováděno hadicí z autocisterny. Uzemnění nádrží a stáčecího místa je provedeno v souladu s ČSN 34 13 90 a ČSN 33 20 00 – 5 – 54

Počet propanových stanic1
Počet skladovacích nádrží ve stanici4 ks (2ks)
Celková skladovací kapacitacca 8 400 kg (4 x 2 100 kg)
Objem zásobníků ve stanicicca 20 m³